محل تبلیغات شما

نتایج جستجو برای عبارت :

معرفی روستای هَلی‌هِمِند چهاردانگه

چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: روستاي هَلي‌هِمِند از روستاهای دهستان گرماب در بخش چهاردانگه شهرستان ساری است. روستاي هلی همند در ۵۷ کیلومتری ساری و ۳۷ کیلومتری کیاسر واقع شده و شغل اصلی مردم کشاورزی و دامداری می باشد و تعدادی در صنایع دستی مشغول فعالیت هستند. در اولین سرشماری رسمی کشور در سال ۱۳۳۵ و کتاب فرهنگ جغرافیایی ایران نامی از این روستا نیامده است.
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: روستاي لالا در دهستان چهاردانگه بخش چهاردانگه در ۷۲ کیلومتری جنوب شرقی شهر ساری و ۱۲کیلومتری کیاسر واقع شده است. تا جاده اصلی ساری- کیاسر ۸ کیلومتر فاصله دارد و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۲۹۳نفر (۱۰۰خانوار) بوده‌است.
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: بخش چهاردانگه بیش ۲۱۰ شهید به انقلاب اسلامی و ایران عزیز اهداء کرده است. تعدادی از روستاهای بخش چهاردانگه بعد از جنگ تحمیلی از بخش چهاردانگه جدا به استان سمنان، بخش هزار جریب نکا و کلیجانرستاق ملحق شدند و گرنه تعداد شهدای بخش چهاردانگه در زمان جنگ تحمیلی خیلی بشتر از رقم ۲۱8 شهید می باشد.
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: روستاي کارنام در ۵۲ کیلومتری جنوب ساری در دهستان گرماب بخش چهاردانگه واقع شده است. روستاي کارنام به دو روستاي کارنام علیا( بالا) و کارنام سفلی(پایین) تقسیم می‌شود. در سرشماری سال ۱۳۳۵، اولین سرشماری سراسری کشور، روستاي کارنام به صورت دو روستاي مجزا سرشماری انجام گرفته است و جمعیت آن بر اساس این سرشماری به قرار زیر می باشد: روستاي کارنام علیا: ۸۱ نفر، ۳۷ نفر مرد و ۴۴ نفر زن و روستاي کارنام سفلی: ۱۲۳ نفر۶۳ نفر مرد و
چهاردانگه ساریبا تاریخ کهن: علی‌اصغر بن اسد‌الله هزار‌جریبی سنوری در حاشیه ی کتابی که توسط علی‌اکبر بن ملا بابا بن ملا نصیر ولوئی نوشته شده است از زله بزرگی که در سال ۱۲۴۵ق. در چهاردانگه رخ داد یاد می کند. این زله خرابی زیادی در روستاهای چهاردانگه ای ایجاد نمود.
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: روستاي سادات محله در دهستان گرماب بخش چهاردانگه در ۴۶ کیلومتری جنوب شرقی شهر ساری و ۴۶ کیلومتری شمال شرقی کیاسر واقع شده است. تا جاده اصلی ساری- کیاسر ۱۱ کیلومتر فاصله دارد. در سرشماری سال ۱۳۳۵، اولین سرشماری رسمی و سراسری کشور، روستاي سادات محله ۴۵۷ نفر جمعیت داشت که ۲۲۶ نفر مرد ۲۳۱ نفر زن بودند.(مرکزآمار ایران)
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: روستاي چرگت در ۲۴ کیلومتری شهر کیاسر و در شش کیلومتری روستاي چالو در دامنه کوه اُگاه در استان مازندران واقع شده است. آن روستاي متروکه چندین بار در زله تخریب شد و در نهایت، فروردین سال ۱۳۱۴ شمسی در صبح دمی، زلۂ عجیبی رخ داد و چرگت با تمام پیشینه تاریخی و علمی نابود شد و مردمانش به روستاهای دیگر مهاجرت کردند.
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن، بخش چهاردانگه در زمان مبارزات علیه شاه، دوران پیروزی انقلاب اسلامی، سرکوب شورش ها و جنگ داخلی که توسط منافقین تمامیت ارضی را مورد هدف قرار داده بود، جنگ تحمیلی، امنیت کشور و دفاع از حرم نقش بسزایی داشت. در همین راستا در طول عمر چهل ساله انقلاب اسلامی بخش چهاردانگه ۲۱۸ شهید والامقام به اسلام و ایران عزیز تقدیم کرد. در این بین چهار خانواده ( مطهری منش، شمشیربند، عالیشاهی و فتحی) در چهاردانگه دو پسرشان را در جنگ تح
نویسنده: حامد خلیلی ازنی
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: روستاي الیرد در ۴۵ کیلومتری شهر ساری و در ۲۵ کیلومتری شهر کیاسر در دهستان گرماب بخش چهاردانگه واقع شده است .
اختصاصی پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: روستاي الیرد در ۴۵ کیلومتری  جنوب شهر ساری و در ۲۵ کیلومتری شهر کیاسر در دهستان گرماب بخش چهاردانگه واقع شده است .
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: روستاي ولاغوز در دهستان گرماب بخش چهاردانگه واقع در ۵۰ کیلومتری جنوب ساری واقع شده است. ولاغوز از جنوب به روستاي پروریج آباد ازشرق به روستاي پاجا از غرب به جنگل و از شمال به جاده ساری کیاسر محدود می‌شود. جاده روستاهای پروریج آباد، آبکسر، نوکنده، نرگس‌زمین و اروت از این روستا می‌گذرد. فاصله این روستا تا جاده اصلی ساری – کیاسر ۶ کیلومتر است.
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: علی کردان اول آبان ۱۳۳۷ هجری شمسی در روستاي چالوی چهاردانگه در خانواده ای متدین و کشاورز متولد شد. وی دوران تحصیلات ابتدایی را در همان روستا سپری کرد و پس از آن به شهرستان ساری رفت و دوره های تحصیلی را تا مقطع فوق دیپلم با موفقیت پشت سر گذاشت.
نویسنده: حامد خلیلی ازنیچهاردانگه ساری با تاریخ کهن: روستا  پاجا در دهستان گرماب بخش چهاردانگه  واقع شده  و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۳۵ نفر ( ۱۸خانوار) می باشد.روستاي پاجا بر اساس اولین سرشماری در سال ۱۳۳۵ ، ۵۴ نفر ۳۰ نفر مرد و ۲۴ نفر زن بودند.
چهاردانگه با تاریخ کهن: قرن سیزده هجری قمری اوج درخشش علمی در چهاردانگه می‌باشد، در این دوره شاهد ظهور مجتهدین، علما، شعرا ، خطاطان و رجال صاحب نام و بزرگی می‌باشیم. یکی ازاین کاتبان قرآن، زین العابدین بن ملا محمد ولویه ای ملقب به عالیشاه می‌باشد که در روستاي چرگت ساکن بود. روستاي چرگت روستايی آباد و بزرگی که در نزدیکی روستاي چالو واقع بود و الان کاملا از بین رفته است.
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: هزار جریب تاریخی به دو قسمت دودانگه و چهاردانگه تقسیم شد. در سال ۱۳۱۶ که تقسیمات کشوری بر مبنای استان، شهرستان و بخش انجام گرفت، بخش های تاریخی دودانگه و چهاردانگه به عنوان اولین بخش هایی از شهرستان ساری بودند که تشکیل شده‌اند.
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: یکی از چهره های شاخص و سرشناس شهر کیاسر و منطقه چهاردانگه و استان مازندران در دوره معاصر بدون شک آیت الله مهدی زمانی کیاسری می‌باشد. وی واعظی توانمند، مفسری توانا، آگاه به تاریخ منطقه چهاردانگه، پرورش یافته در خانواده ای اهل علم و فقاهت و در زندگی شخصی ساده زیست بود. به علت عدم علاقه خودشان، متاسفانه در زمان حیات وی، به ابعاد شخصیتی ایشان پرداخته نشده است.
نویسنده: حامد خلیلی ازنی
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: روستاي اروت در ۷۰ کیلومتری جنوب شهر ساری در بخش چهاردانگه و در۳۶ درجه و۱۳  دقیقه و ۱۹ثانیه شمالی و ۵۳ درجه و ۲۳ دقیقه و ۲۵ ثانیه شرقی  در کنار یکی از سرشاخه های رودخانه تجن واقع شده است.
نویسنده حامد خلیلی ازنیچهاردانگه ساری با تاریخ کهن:  روستاي نرگس زمین در دهستان گرماب بخش چهاردانگه واقع شده است. روستاي نرگس زمین بر اساس سرشماری رسمی سال 1395، 20 خانوار، 24 نفر مرد و 31 نفر زن جمعیت دارد.روستاي نرگس زمین بر اساس اولین سرشماری سراسری در سال 1335 دارای 21 نفر جمعیت که 11 نفر مرد و 10 نفر زن بود.
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: شیخ عبدالمجید از پدری به نام مرحوم ملا محمد در سال۱۳۱۹ شمسی در روستاي تیلک چهاردانگه دیده به جهان گشود . عموی ایشان شیخ رضا تیلکی و جدشان ملا تقی تیلکی همچنین از علما بودند. لذا هنگامی که شیخ عبدالمجید متولد شد پدرش حدود یک ساعت در گوش وی اذان و اقامه گفت و به دعا مشغول شد، ملامحمد آرزوی داشت فرزندش از طلاب علوم دینی و خدمتگذار دین شود و تمام دعای وی همین بود که پسرش سرباز امام زمان عج شود تا جایی که اطرافیان از اصر
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: آیت الله ملا عبدالله تیلکی معروف به شریعتمدار تیلکی از علمای بزرگ قرن سیزدهم هجری قمری بوده که در روستاي تیلک چهاردانگه دیده به جهان گشود.او از فلاسفه مشهور و از استادان مسلم علم و ادب در عصر خود بوده است. محضرش محل استفاضه علما و مراجع تقلید و همه مردم بوده و به ناصر المله شهرت داشته است. (نوری نظام الدین تاریخ ادبیات و فرهنگ مازندران، ۱۳۸۰ ، توحید،ص ۱۸۲) از شاگردان وی عبداله بن محمد اشرفی نویسنده کتاب کشکول را م
چهاردانگه ساری با تاریح کهن: گزارش مجلس شورای ملی از نحوه برگزاری انتخابات مجلس ملی در حوزه انتخابه ساری و اعتراض مردم چهاردانگه به تاریخ یک شنبه هفدهم برج جدى( دی ماه) ۱۳۰۰ مطابق نهم جمادى‌الاول هزار و سیصد و چهل. ‏در دوره چهارم مجلس شورای ملی از تیرماه ۱۳۰۰ تا ۳۰ خرداد ۱۳۰۲» نمایندگان مردم ساری در مجلس شورای ملی میرزا احمدرضا تجدد شیخ العراقین زاده – میرزا محمد نجات بودند.
به منشی خانم مسلط به حسابداری جهت همکاری در شهرک صنعتی چهاردانگه تهران نیازمندیم. متقاضیان واجد شرایط می توانند با شماره درج شده تماس حاصل فرمایند.    
نوشته استخدام منشی خانم مسلط به حسابداری در شهرک صنعتی چهاردانگه اولین بار در ایران استخدام. پدیدار شد.www.iranestekhdam.ir
دانلود کتاب
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: شهر کیاسر مرکز بخش چهاردانگه، در جنوب شهر ساری و در کنار جاده اصلی مازندران به شرق و جنوب شرقی کشور قرار گرفته و یکی از شهرهای کهن ایران می‌باشد. بنای این شهر را به کیوس پسر قباد ساسانی نسبت می‌دهند و نام آنرا هم برگرفته از نام کیوس می‌دانند که در گذشته ، کیوس سرا، کیاسرا، و کیوسر نامیده می‌شد.
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: آیت الله سید حسن شجاعی کیاسری در سال ۱۳۲۰ و در شهر کیاسر مرکز بخش چهاردانگه در خانواده ای از نوادگان آقا سید میر عماد وری ، از نسل امام موسی کاظم دیده به جهان گشود . اولین استاد وی پدر بزرگش بود که خود از ون مقید و فاضل دوران خود بود و ایشان را با آداب وسنتهای مذهبی و دینی آشنا ساخت . به طوری که ایشان قبل از دوران دبستان ، با یک دوره کامل تاریخ اسلام آشنا شد و از پنج سالگی ، قرآن و تلاوت آن و مختصری از مفا
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: مردم بخش چهاردانگه تا قبل از سال ۱۳۵۱ مجبور بودند مسیر ساری- کیاسر را با پای پیاده طی نمایند. مشکل رفت و آمد در راه های ناهموار و جنگلی، سختی خاصی داشت . لذا مردم این دیار محروم  با مکاتبات فراوان و پیگیری های زیاد از استانداری مازندران و نمایندگان مجلس شورای ملی در خواست احداث جاده ساری – کیاسر داشتند. که نامه زیر نمونه ای از آن تلاش ها می باشد.
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: وقف نامه که در ذیل مشاهد می کنید مربوط به بخش چهاردانگه و شهر کیاسر یا همانطور که در وقف نامه ذکر شده کیوسر می باشد.وقف نامه متعلق به زمین های شالیزاری منطقه به نام تنگه رودبار و درازدشت می باشد و طبق متن وقف نامه ۲۵ کیله از زمین های شالیزاری نام برده را وقف محرم نموده است.
نویسنده: حامد خلیلی ازنی
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: شهر کیاسر مرکز بخش چهاردانگه در طول تاریخ پرفراز و نشیب خود  شاهد حوادث تلخ زیادی بود، وقوع زله، حمله سید جلال جمال الدین کلایی  در اواخر آذر 1305 ه ش و آتش سوزی مهیب  فروردین  1330 ه ش از آن جمله می باشد.
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: ۱۵۰ سال پیش پدر بزرگ پدرم مرحوم کربلایی محمدعلی فرزند محمد خلیل موازی از روستاي تیلک به علت نامعلومی به روستاي ازنی مهاجرت نمود. وی که در زهد و تقوی و دلدادگی به اهل بیت زبانزد بود، تصمیم گرفت در روز عاشورا میزبان عزاداران حسینی باشد. مرحوم کربلایی محمد علی برای اینکه این سنت حسنه در خاندانش ساری و جاری باشد، چهار پیمانه زمین شالیزاری را برای همین منظور وقف نمود تا فرزندانش ادامه دهنده راهش باشند و افتخار خادمی
در این ویدیو نشاط بخش، تصاویر زیبایی از قدم زدن در یکی از روستاهای سرسبز مازندران (روستاي مازارستاق در منطقه چهاردانگه شهرستان ساری) همراه با موسیقی شاد و سر.مهشید دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
دریاچه الندان با مساحت 17 هکتار که در هنگام بارندگی به 30 هکتار می‌رسد در روستاي الندان بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری واقع می‌باشد. این اثر طبیعی با قدمت کوات.نیکا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد
باداب سورت چشمهٔ پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و کم‌نظیر در جهان است که واقع در روستاي ارست بخش چهاردانگه‌ی شهرستان ساری می‌باشد. چشمه باداب سورت
توسط ساز.بهمن کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.
دریاچه الندان
این دریاچه زیبا در روستاي الندان از توابع بخش چهاردانگه شهر کیاسر شهرستان ساری قرار دارد. دریاچه الندان (به نام آببندان پله ازنی هم شناخته می شود) این دریاچه در نزدیکی ازنی از توابع بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار دارد و نام خود را از این روستا گرفته است. روستاي ازنی در 65 کیلومتری جنوب شهر ساری و 20 کیلومتری کیاسر در دهستان چهاردانگه در بخش چهاردانگه شهرستان ساری و در دامنه ی کوهی به نام ازنی کوه و با مختصات جغرافیایی ،53 درجه و
روستاي هدف گردشگری دوسیران، منتظر سرمایه گذاری✅
 روستاي دوسیران   doosieraan روستاي دوسیران یكی از بزرگترین روستاهای كوچنار در منتهی الیه شمالی بخش كوهمره قرار دارد . نام اصلی آن "دوست ایران" می باشد .روستاي دوسیران حدود 12 كیلومتراز جاده اصلی چنارشاهیجان به شیراز فاصله دارد. دارای آب و هوایی مطبوع و معتدل و دارای باغات انجیر و انگور ، گردو وبادام و. می باشد . جمعیت روستا حدود 5000نفر بوده كه در سالهای اخیر بخاطر مهاجرت اهالی به شیراز،چنارشا
پاورپوینت (اسلاید) روستاي گازرسنگ فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: pptxتعداد صفحات: 54حجم فایل: 16312 کیلوبایت قیمت: 12500 تومانتوضیحات:پاورپوینت بررسی و مطالعه روستاي گازرسنگ شهرستان نظرآباد تهران، در حجم 54 اسلاید، همراه با یک هدیه رایگان.بخشی از متنروستاي گازرسنگ در دهستان احمدآباد از بخش مركزی شهرستان نظرآباد در استان تهران قرار دارد. این روستا در غرب شهرستان نظرآباد و در همسایگی استان قزوین واقع شده است؛ فاصله روستا از طریق جاده آسفال
روستاي گنزق از توابع شهرستان سرعین استان اردبیل، با مختصات جغرافیایی ۴۸ درجه و ۸ دقیقه طول شرقی و ۳۸ درجه و ۹ دقیقه عرض شمالی، در سه کیلومتری شهر سرعین واقع شده است. این روستا از شمال به اراضی اردی‌موسی، از جنوب به روستاي تاریخی کلخوران، از شرق به روستاي آق‌قلعه و از غرب به شهر توریستی سرعین محدود شده است. ارتفاع این روستا از سطح دریا ۱۵۵۰ متر است. روستاي گنزق قدمتی دیرینه دارد، که نشانه‌هایی از آن در بقایای روستاي قدیمی گنزق و غارهای طبیع
چهاردانگه ساری با تاریخ کهن: پیرزن بیش از چهل سال است شوهرش را از دست داده، حاج شیخ محمود حدادی واعظ و روستا بود، او در سال ۱۳۲۶ به رحمت خدا می‌رود، بعد از آن خاور خانم فرمان اداره خانه را در دستش می‌گیرد، او ساکن روستايی ولویه علیا در منتهی علیه جنوب ساری‌ست‌، آبروداری می‌کند، فرزندان را به سختی بزرگ می کند، پا‌ها انقلاب می‌کنند، آنها نه تنها سهمی ازانقلاب برای خودش طلب نمی‌کند بلکه جگر گوشه‌‌هاشان را هم فدای این مملکت م
روستاي کولانکو روستاي کولانکو در بخش ثمرین استان اردبیل واقع است. واژه ی " کو " پیشوند بسیاری از آبادیها در سراسر ایران می باشد. مانند : روستاي کولان در استان کرمانشاه. :روستاي کوهان در شهرهای شاهرود ، اصفهان ، دماوند. :روستاي ان در شهر مشهد. : روستاي کوتان در شهر بیجار. : روستاي کوجان در شهرهای اصفهان و اهر. : روستاي کوخان در شهر سقز. : روستاي کوشان در شهر فومن. : روستاي کویان در شهر آباده. : روستاي کوران در شهرهای ارومیه ، مهاباد ، سراوان و شهر ک
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی